Zapytaj o ofertę

Projektowanie logo dla firmy

Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Jak stworzyć ciekawe logo firmy

Baza wiedzy

W tworzeniu logotypu nie zawsze wystarczy odrobina szczęścia i przypływ natchnienia. Dowiedz się, co powinno poprzedzać każdy proces twórczy w tworzeniu logotypu.

Stworzenie ciekawego loga powinno być poprzedzone dokładną analizą najważniejszych aspektów związanych z prowadzonym biznesem. Przedsiębiorcy mogą podjąć się tego działania samodzielnie, mogą również zlecić stworzenie loga profesjonalnej agencji reklamowej. Wokół nas istnieje wiele przedsiębiorstw pod różnymi, niepowtarzalnymi nazwami i znakami firmowymi. Mimo występującego zróżnicowania, można wyselekcjonować kilka wspólnych cech charakteryzujących i łączących najpopularniejsze marki na świecie.

Jakie powinno być ciekawe logo firmy

Odpowiednie, ciekawe logo firmy powinno być:

Proste logo dla firmy

Obecnie, zauważalnym zjawiskiem w marketingu jest minimalizm. Zjawisko znajduje świetne zastosowanie w projektowaniu graficznych elementów systemu identyfikacji wizualnej przedsiębiorstw. Proste logo dla firmy będzie znacznie lepiej zapamiętywalne przez potencjalnych klientów. Prostota oznaczenia pozwoli jednoznacznie wskazać konsumentom przedmiot działalności firmy.

Unikalność oznaczenia

Unikalne logo firmy pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Ludzie o wiele łatwiej dostrzegą Twoją firmę, jeżeli jej logo – stanowiące niejako szyld działalności będzie na tyle wyjątkowe, że przyciągnie uwagę pożądanych odbiorców oferty Twojego przedsiębiorstwa.

Logo dopasowane

Zanim stworzysz logo dla swojej firmy, musisz się tym zająć osobiście. Jeżeli zlecasz zaprojektowanie ciekawego loga specjalistom, zrobią to za Ciebie. Mowa o analizie działalności i otoczenia przedsiębiorstwa.

To, co należy zbadać to w pierwszej kolejności przedmiot działalności. Zastanów się, jakie produkty lub usługi znajdą się w Twojej ofercie. Następnie sprecyzuj charakter prowadzonego biznesu, politykę firmy oraz jej kulturę organizacyjną – jakie wartości ma wyrażać stworzone logo dla firmy. Kolejnym elementem jest grupa docelowa klientów. Określić należy wiek, płeć, wykształcenie, możliwości finansowe i tym podobne aspekty charakteryzujące grupę ludzi, do których kierujesz swoją ofertę. Ciekawe logo firmy powinno być dopasowane do wszystkich istotnych uwarunkowań prowadzenia działalności gospodarczej.

Rozpoznawalne logo firmy

Każdy przedsiębiorca wie, że bez inwestowania, nie osiągnie się sukcesu. Jeżeli chcesz odnieść zwycięstwo w biznesie, może warto poświęcić pewien nakład na stworzenie ciekawego loga dla firmy. Nie należy zapominać o tym, że nie ważne jak świetne logo stworzysz, zanim stanie się popularne jak logo Coca-Coli®, trzeba je odpowiednio wypromować. Racjonalnie przeprowadzona kampania reklamowa rozpowszechni logo wśród konsumentów, zwiększając poziom świadomości marki.

Jak stworzyć ciekawe logo firmy

Jeśli chcesz stworzyć ciekawe logo dla firmy, musisz pamiętać o czymś więcej niż kwestie wymienione powyżej. Pamiętaj, że stworzone logo dla firmy powinno nieść ten sam przekaz w różnych wersjach kolorystycznych, a zmiana wielkości nie powinna wpływać negatywnie na jakość. Profesjonalni twórcy oznaczeń firmowych szukają inspiracji w wielu różnych miejscach. Możesz sprawdzić, jakie są loga firm z Twojej branży, może istnieją jakieś typowe dla nich formy. Postaraj się, by logo było jak najbardziej sugestywne, nawiązujące do prowadzonej przez Ciebie działalności i do wartości jakimi się kieruje.

 

Zobacz również:

Jak stworzyć ciekawe logo firmyLogo, Logotyp, SygnetZnaczenie kolorów w projektowaniuProjektowanie logotypuIdentyfikacja wizualnaMateriały reklamoweInternet i multimedia

 

Chętnie odpowiem
na Twoje pytania

Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]

Zapytaj o logo dla Twojej marki

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą ul. Przyjaźni 9/80, 20-314Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

Pobierz darmowy e-book

Pamiętaj, drukuj tylko to co konieczne - chrońmy lasy!

praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych

prosty, zrozumiały język

konkretne przykłady

Ebook 10 zagadnień prawnych które musisz znać

Poznaj 10 zagadnień prawnych, które powinieneś znać, jeśli prowadzisz firmę lub myślisz o jej założeniu.

Dowiesz się m.in. jak chronić nazwę, logo oraz domenę internetową.

Twoje dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie zgody. Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą ul. Przyjaźni 9/80, 20-314Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jest kontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie Państwa zgody - art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). By móc otrzymywać materiały marketingowo-informacyjne na podany w formularzu adres e-maillub numer telefonu, zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniu usług drogą elektronicznąoraz ustawy Prawo telekomunikacyjne, potrzebujemy dodatkowej zgody wynikającej właśnie z tych przepisów. Brak wyrażenia tej zgody uniemożliwia otrzymywanie informacjina podany adres e-mail lub numer telefonu.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonych zgód lub doczasu zaprzestania świadczenia usług w formie newsletter. Aby wycofać zgody prosimy okontakt z BRANDELAW Marcin Setlak na adres e-mail wskazany powyżej. Odbiorcy, którym mogą być ujawnione Państwa dane są podmiotami, z którymi ADO zawarł umowę na świadczenie usług serwisowych systemów informatycznych. Nie będą one również udostępniane innym odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państwtrzecich czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

Mają Państwo prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do przenoszenia danych.Mają Państwo również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeżeli uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych przez BRANDELAW narusza przepisy RODO. Mają Państwo również prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, przy czym wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt na adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treści żądania (np. chęć dostępu do danych).Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania niebędzie możliwe przekazywanie Newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez BRANDELAW w Polityce Prywatności serwisów BRANDELAW: https://brandelaw.pl/polityka-prywatnosci.html.

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.
powrót do góry
zawijas
f
facebook