Zapytaj o ofertę

Projektowanie logo dla firmy

Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Starszy pan ze szpicbródką a logo KFC

Baza wiedzy

KFC czyli w pełnym brzmieniu Kentucky Fried Chicken to jedna z największych na świecie sieci restauracji szybkiej obsługi specjalizująca się w daniach typu fast food.


Historia marki KFC jest nierozerwalnie związana z jej założycielem Harland’em Sanders’em pochodzącym ze stanu Kentucky (USA). W istocie marka KFC miała szansę się narodzić poprzez trudną sytuację rodzinną jej inicjatora.Otóż gdy Harland Sanders miał zaledwie 6 lat zmarł jego ojciec, a matka aby móc utrzymać rodzinę zmuszona była podjąć pracę, wówczas Sanders zaczął codziennie gotować obiady dla swojego młodszego rodzeństwa. Wtedy właśnie odkrył w sobie pasję do gotowania i po roku stał się niemal mistrzem w kucharskim fachu. Następnie przez kolejnych 30 lat pracował jako: robotnik na farmie, pracownik kolei, sternik parowca, sprzedawca ubezpieczeń, pomocnik kowala, żołnierz, strażak i sprzedawca opon samochodowych.

 

W 1930 roku Sanders stał się właścicielem małej stacji benzynowej w Corbin w stanie Kentucky, którą połączył z małą jadłodajnią. Początkowo pracował on równocześnie jako szef kuchni, kasjer, kierownik stacji. Nazwa dla firmy - pierwszej restauracji Harland'a Sanders'a brzmiała "Sanders Court & Café.". Zatrzymujący się na stacji głodni kierowcy rozsławili ją w całej okolicy. Wkrótce potem zaradny Harland uruchomił po przeciwnej stronie ulicy motel z restauracją. Zdając sobie sprawę, że by zdobyć klientów musi zwiększyć zainteresowanie swoją restaurację Sanders wymyślił potrawę z kurczaka o charakterystycznym, dotąd niespotykanym smaku. Nietuzinkowy smak kurczak zawdzięczał specjalnie opracowanej przez  Harland'a Sanders'a panierce składającej się z 11 różnych ziół i przypraw.

jak nazwać restauracjężródło: fotolia.com


W 1935 roku gubernator stanu Kentucky - Ruby Laffoon, wyróżnił chrupkiego kurczaka i ogłosił Sandersa honorowym Colonelem Kentucky. Wówczas także zaczęto nazywać wybornego kurczaka mianem „Kentucky Colonel”. Ta nazwa dla produktu jest wciąż aktualna.
W związku z budową międzystanowej autostrady, w której skład wchodziła obwodnica przebiegająca wzdłuż miasteczka Corbin, Sanders musiał sprzedać stację. W 1952 roku mający 62 lata Harland wyruszył swym samochodem z planem podboju całego stanu Kentucky. Zatrzymując się w różnych miejscach stanu proponował napotkanym restauratorom możliwość serwowania sławnego kurczaka Kentucky Colonel w zamian za prowizję od każdej zakupionej przez klienta porcji (prowizja wynosiła ćwierci dolara). Chrupkie kurczaki obsypane niezwykłą panierką przyniosły restauratorom duże zyski. Jak wynikało z umowy zarabiał też na tym Sanders. W 1964 roku ponad 600 amerykańskich i kanadyjskich restauracji miało w swoim menu kurczaka Kentucky Colonel.
Osiągając wiek  74 lat Harland Sanders postanowił odsprzedać swój udział w firmie     grupie inwestorów pod zwierzchnictwem Johna Y. Browna za ponad dwa miliony dolarów .
Później jeszcze wielokrotnie KFC zmieniało właściciela, by w 2002 roku znaleźć się w ręku największej na świecie firmy restauracyjnej - Yum! Brands. Z uwagi na szacunek do twórcy marki KFC Harland'a Sanders'a właściciele marki pozostawili na logotypie jego podobiznę. 

nazwa dla firrmy restauracyjnej

Źródło: pl.fotolia.com/
 

System identyfikacji wizualnej KFC składa się m. in. z:

Jednym z ważniejszych elementów systemu identyfikacji wizualnej jest także strona internetowa KFC.

CIEKAWOSTKI:

  1. Do dziś przepis na oryginalną panierkę jest przechowywany w sejfie.
  2. W 1976 roku Sanders stał się najbardziej rozpoznawalnym człowiekiem w USA.
  3. W 1993 roku w „Grubej Kaśce” w Warszawie otwarta zostaje pierwsza restauracja KFC w Polsce.
Zobacz również:

Jak stworzyć ciekawe logo firmyLogo, Logotyp, SygnetZnaczenie kolorów w projektowaniuProjektowanie logotypuIdentyfikacja wizualnaMateriały reklamoweInternet i multimedia

 

Chętnie odpowiem
na Twoje pytania

Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]

Zapytaj o logo dla Twojej marki

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą ul. Przyjaźni 9/80, 20-314Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

Pobierz darmowy e-book

Pamiętaj, drukuj tylko to co konieczne - chrońmy lasy!

praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych

prosty, zrozumiały język

konkretne przykłady

Ebook 10 zagadnień prawnych które musisz znać

Poznaj 10 zagadnień prawnych, które powinieneś znać, jeśli prowadzisz firmę lub myślisz o jej założeniu.

Dowiesz się m.in. jak chronić nazwę, logo oraz domenę internetową.

Twoje dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie zgody. Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą ul. Przyjaźni 9/80, 20-314Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jest kontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie Państwa zgody - art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). By móc otrzymywać materiały marketingowo-informacyjne na podany w formularzu adres e-maillub numer telefonu, zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniu usług drogą elektronicznąoraz ustawy Prawo telekomunikacyjne, potrzebujemy dodatkowej zgody wynikającej właśnie z tych przepisów. Brak wyrażenia tej zgody uniemożliwia otrzymywanie informacjina podany adres e-mail lub numer telefonu.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonych zgód lub doczasu zaprzestania świadczenia usług w formie newsletter. Aby wycofać zgody prosimy okontakt z BRANDELAW Marcin Setlak na adres e-mail wskazany powyżej. Odbiorcy, którym mogą być ujawnione Państwa dane są podmiotami, z którymi ADO zawarł umowę na świadczenie usług serwisowych systemów informatycznych. Nie będą one również udostępniane innym odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państwtrzecich czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

Mają Państwo prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do przenoszenia danych.Mają Państwo również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeżeli uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych przez BRANDELAW narusza przepisy RODO. Mają Państwo również prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, przy czym wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt na adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treści żądania (np. chęć dostępu do danych).Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania niebędzie możliwe przekazywanie Newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez BRANDELAW w Polityce Prywatności serwisów BRANDELAW: https://brandelaw.pl/polityka-prywatnosci.html.

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.
powrót do góry
zawijas
f
facebook