Zapytaj o ofertę

by lepiej pokazać to co nazwane

Zadzwoń:
504 056 480
powrót

Pomysły na logo firmy

Baza wiedzy

Logo jest podstawowym elementem wchodzącym w skład identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa. Co więcej, stanowi ono graficzne odzwierciedlenie nazwy, a tym samym wywiera pierwsze wrażenie wśród klientów. Skąd czerpać pomysły na logo dla firmy oraz o czym pamiętać przy jego tworzeniu? 


Identyfikacja wizualna firmy

Poprzez identyfikację wizualną należy rozumieć zestaw narzędzi, który ma na celu kreowanie wizerunku marki. Składa się on z wielu elementów, wśród których wyróżniamy: nazwę, wystrój wnętrz lokali, banery reklamowe, szata graficzna stron internetowych, wiodąca kolorystyka, a także logo. Aby identyfikacja wizualna była skuteczna, konieczne jest, aby wszystkie wymienione wyżej elementy podlegały jednej spójnej koncepcji. Jeżeli na przykład wybierzemy jako wiodący kolor zielony, to powinien się on konsekwentnie pojawiać we wszystkich omawianych elementach. Przy projektowaniu logo firmy powinniśmy zatem najpierw wziąć pod uwagę całościową koncepcję, aby móc świadomie działać dalej.


Typy logo

Tworzenie logo cechuje się dużą dowolnością i zależy przede wszystkim od pomysłu jego autorów, którymi najczęściej są wyspecjalizowani do tego graficy. Jednak nawet zlecając pracę nad logo profesjonaliście, powinno się podejść do tego świadomie i jasno określić swoje oczekiwania. Wyróżniamy następujące rodzaje logo:

pomysły na logo firmy

 

pomysły na logo firmy

pomysły na logo firmy

pomysły na logo firmy

 

pomysły na logo firmy


Pomysły na logo, które się nie sprawdzą

1. Zbyt skomplikowane grafiki – Dobre logo powinno być oryginalne i charakterystyczne, ale jak ze wszystkim i w tym wypadku należy zachować umiar. Zbyt skomplikowane zdobienia, dużo precyzyjnych elementów... wszystko to spowoduje, że twoje logo będzie mało czytelne.

2. Chwilowe trendy – Na rynku co chwila pojawia się jakaś nowa moda na tworzenie logo. Powinno się jednak pamiętać, że tworzenie logo to wybór na lata, więc nie warto sugerować się modą, która prędzej czy później przeminie.

3. Powtarzalność – Przepisem na dobre logo z całą pewnością jest jego niepowtarzalny charakter, dlatego przy tworzeniu nie powinno się korzystać  z obrazów stockowych zamieszczanych na przeznaczanych do tego stronach internetowych. Obrazy takie są bowiem powszechnie udostępniane, więc nie możemy liczyć, że wybrany obraz będzie na wyłączność. 


Podsumowując, dobre logo to podstawa identyfikacji wizualnej każdego przedsiębiorstwa. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby przy jego tworzeniu uniknąć podstawowych błędów. Jeżeli nie mamy bliżej określonego pomysłu na logo dla swojej firmy, powinniśmy skierować się z tym problemem do specjalistów, którzy na pewno zaproponują wiele rozwiązań.

Zobacz również:

Jak stworzyć ciekawe logo firmyLogo, Logotyp, SygnetZnaczenie kolorów w projektowaniuProjektowanie logotypuIdentyfikacja wizualnaMateriały reklamoweInternet i multimedia

 

powrót do góry
zawijas
f
facebook