Zapytaj o ofertę

Projektowanie logo dla firmy

Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Logo dla firm komputerowych

Baza wiedzy Logo dla firm komputerowych
Podstawowymi elementami reprezentującymi wizerunek każdej firmy są jej nazwa oraz logo. Oba te człony powinny być spójne i tworzyć razem jedną wspólną całość. Dzięki takiemu zabiegowi możemy zbudować pierwsze wrażenie potencjalnego klienta na temat firmy. Jak zatem stworzyć dobre logo dla firmy komputerowej?

Czym jest logo i w jaki sposób się je wykorzystuje?

Logo jest to znak graficzny – symbol, o sprecyzowanym kształcie i wyrazie, połączony najczęściej z określoną, charakterystyczną kolorystyką. Należy mieć świadomość, że logo firmy jest elementem o charakterze stricte reprezentacyjnym. Jak tworzyć logo dla firmy i gdzie warto je zatem umieszczać? Powinno pojawiać się ono na wszelkich banerach reklamowych, jak i materiałach biurowych, na przykład teczkach, ołówkach, czy ewentualnych ubraniach służbowych. Można w tej kwestii pójść o krok dalej, co zresztą w ostatnim czasie stało się zjawiskiem dosyć powszechnym i reklamować swoją firmę oklejając samochody służbowe. Na takie działanie zdecydowała się jedna z firm IT - MVB zajmująca się elektronicznymi systemami i instalacjami bezpieczeństwa.

 

Typy i podział rodzajów loga dla firm komputerowych

Omówmy teraz kilka podstawowych rodzajów powszechnie wybieranych tendencji występujących przy procesie projektowania loga firmy.

1. Znak graficzny – jest to bardzo powszechny i uniwersalny rodzaj logo. Może występować zarówno jako sam symbol graficzny, jak i być również połączony z pozostałymi elementami np. z nazwą. Przykładem pojedynczego znaku graficznego w logo dla firmy komputerowej są marki Apple oraz Explorer. Ich znaki graficzne prezentują się następująco.


loga dla firm komputerowych

 

2. Emblematy – stanowią one kompozycję obrazu i treści cechującą się bardzo rozwiniętym wzornictwem. Wykorzystywane są często przez światowej klasy marki, w celu podkreślenia prestiżu firmy. Przykładem takiej firmy jest jeden z najstarszych koncernów informatycznych BMI.


3. Logo z postacią – to rodzaj logo wykorzystujący jakąś niepowtarzalną, bliżej nieokreśloną postać. Jest to bardzo dobry i oryginalny sposób, wzbudzający wśród klientów duże zainteresowanie, a także budzący ich sympatię. Powszechnie znaną marką reklamującą się dobrym logo dla firmy informatycznej wykorzystującym postać jest Android. 

loga dla firm komputerowych


4. Logotyp – rozumiany jest jako interpretacja graficzna zazwyczaj pełnego brzmienia nazwy. Można zatem powiedzieć, że logotypy stanowią swojego rodzaju połączenie nazwy i logo. Dużą zaletą jest ich czytelność i łatwość w odbiorze (nie wymagają doszukiwania się ukrytej symboliki). Jest to obecnie zdecydowanie najbardziej powszechna forma rodzaju loga. 


Podstawowe błędy przy tworzeniu logo

Największym błędem, jaki można popełnić przy projektowaniu loga firmy, jest zbyt duże podobieństwo do innych, już istniejących, czyli inaczej mówiąc po prostu plagiat. Takie działanie nie dość, że przyniesie nam przykre konsekwencje prawne, to jeszcze prawdopodobnie przez zamieszanie z tym związane, negatywnie wpłynie to na dobre imię firmy.  Kolejną kwestią, o której warto pamiętać jest zachowanie oryginalności, ale też uniwersalności - logo powinno nadawać się do zaprezentowania na różnych nośnikach przekazu. Nie warto też kierować się modą, bo każdy trend w końcu przemija, a logo zdecydowanie nie powinno mieć charakteru jedno sezonowego.

Podsumowując, na obecnym szybko rozwijającym się rynku występuje wiele tendencji i trendów związanych z tworzeniem loga dla firm komputerowych. Zdecydowanie najważniejsza jest oryginalność i pomysłowość, przy jednoczesnym pamiętaniu o kilku podstawowych błędach, których należy unikać. Dobre logo odzwierciedla specyfikę firmy oraz oferowanych przez nią produktów. Natomiast wybór odpowiedniego rodzaju logo, powinien być wybierany głównie na podstawie grupę odbiorców, do której firma chce dotrzeć.

 

Czesto zadawane pytania

Czym jest logo firmy?

Logo to inaczej znak graficzny bądź słowno-graficzny. Ma ono określony kształt, kolor, wyraz. Służy do identyfikacji wizualnej danej firmy. Logo powinno być tworzone zgodnie z jasno określonymi wytycznymi, które umożliwią jego rejestrację w Urzędzie Patentowym. Zastrzeżenie logo jest szansą dla ochrony znaków opisowych, które nie mogą zostać zarejestrowane jako znak słowny. Łatwiej jest uzyskać prawo ochronne na znak graficzny czy słowno-graficzny, ponieważ można w nich wskazać więcej elementów odróżniających. Więcej na temat logo firmy znajdziesz tutaj.

Po co tworzyć logo dla firmy komputerowej? 

Wybierając logo dla firmy z branży komputerowej lub e-biznes/e-commerce nie podejmuj zbyt szybkich i nieprzemyślanych decyzji. Zaprojektowane dziś, będzie Ci służyło na długie lata. Dlatego poświęć temu procesowi czas i wybierz to oznaczenie, które zagwarantuje Ci sukces. Logo to wizytówka firmy, towarzyszyć będzie Twojej firmie na każdym etapie rozwoju marki, podczas relacji z klientem, pracownikiem czy kontrahentem. Będzie widnieć na reklamach, dokumentach, umowach czy pieczątkach. Jeżeli potrzebujesz pomocy w tworzeniu wyjątkowego i unikalnego logo, skontaktuj się z Nami. Pamiętaj zadaniem logo jest przyciągnięcie klienta, poprzez nawiązanie więzi pomiędzy Tobą a odbiorcą znaku. Zwróć uwagę, że większość Twoich potencjalnych klientów jest wzrokowcami i jak mówi przysłowie “jak Cię widzą tak Cię piszą”. Dlatego ważne jest aby reprezentował Cię znak oryginalnych, atrakcyjny oraz profesjonalny.    

Czego unikać przy tworzeniu logo dla firmy komputerowej?

Podczas tworzenia logo dla firmy komputerowej należy unikać podobieństwa Twojego oznaczenia do znaków już zarezerwowanych przez innych przedsiębiorców. Używanie znaku podobnego (do tego już wcześniej zarejestrowanego) może przysporzyć Ci wiele kłopotów prawnych jak i finansowych. Wybierając logo myśl perspektywicznie, szukaj oznaczeń uniwersalnych i ponadczasowych, ponieważ to właśnie logo firmy będzie Twoim reprezentantem przy nawiązywaniu pierwszego kontaktu z odbiorcą.  

Zobacz również:

Jak stworzyć ciekawe logo firmyLogo, Logotyp, SygnetZnaczenie kolorów w projektowaniuProjektowanie logotypuIdentyfikacja wizualnaMateriały reklamoweInternet i multimedia

 

Chętnie odpowiem
na Twoje pytania

Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]

Zapytaj o logo dla Twojej marki

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą ul. Przyjaźni 9/80, 20-314Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

Pobierz darmowy e-book

Pamiętaj, drukuj tylko to co konieczne - chrońmy lasy!

praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych

prosty, zrozumiały język

konkretne przykłady

Ebook 10 zagadnień prawnych które musisz znać

Poznaj 10 zagadnień prawnych, które powinieneś znać, jeśli prowadzisz firmę lub myślisz o jej założeniu.

Dowiesz się m.in. jak chronić nazwę, logo oraz domenę internetową.

Twoje dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie zgody. Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą ul. Przyjaźni 9/80, 20-314Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jest kontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie Państwa zgody - art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). By móc otrzymywać materiały marketingowo-informacyjne na podany w formularzu adres e-maillub numer telefonu, zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniu usług drogą elektronicznąoraz ustawy Prawo telekomunikacyjne, potrzebujemy dodatkowej zgody wynikającej właśnie z tych przepisów. Brak wyrażenia tej zgody uniemożliwia otrzymywanie informacjina podany adres e-mail lub numer telefonu.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonych zgód lub doczasu zaprzestania świadczenia usług w formie newsletter. Aby wycofać zgody prosimy okontakt z BRANDELAW Marcin Setlak na adres e-mail wskazany powyżej. Odbiorcy, którym mogą być ujawnione Państwa dane są podmiotami, z którymi ADO zawarł umowę na świadczenie usług serwisowych systemów informatycznych. Nie będą one również udostępniane innym odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państwtrzecich czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

Mają Państwo prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do przenoszenia danych.Mają Państwo również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeżeli uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych przez BRANDELAW narusza przepisy RODO. Mają Państwo również prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, przy czym wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt na adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treści żądania (np. chęć dostępu do danych).Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania niebędzie możliwe przekazywanie Newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez BRANDELAW w Polityce Prywatności serwisów BRANDELAW: https://brandelaw.pl/polityka-prywatnosci.html.

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.
powrót do góry
zawijas
f
facebook