Zapytaj o ofertę

by lepiej pokazać to co nazwane

Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Jak stworzyć ciekawe logo firmy

W tworzeniu logotypu nie zawsze wystarczy odrobina szczęścia i przypływ natchnienia. Dowiedz się, co powinno poprzedzać każdy proces twórczy w tworzeniu logotypu.

Stworzenie ciekawego loga powinno być poprzedzone dokładną analizą najważniejszych aspektów związanych z prowadzonym biznesem. Przedsiębiorcy mogą podjąć się tego działania samodzielnie, mogą również zlecić stworzenie loga profesjonalnej agencji reklamowej. Wokół nas istnieje wiele przedsiębiorstw pod różnymi, niepowtarzalnymi nazwami i znakami firmowymi. Mimo występującego zróżnicowania, można wyselekcjonować kilka wspólnych cech charakteryzujących i łączących najpopularniejsze marki na świecie.

Jakie powinno być ciekawe logo firmy

Odpowiednie, ciekawe logo firmy powinno być:

Proste logo dla firmy

Obecnie, zauważalnym zjawiskiem w marketingu jest minimalizm. Zjawisko znajduje świetne zastosowanie w projektowaniu graficznych elementów systemu identyfikacji wizualnej przedsiębiorstw. Proste logo dla firmy będzie znacznie lepiej zapamiętywalne przez potencjalnych klientów. Prostota oznaczenia pozwoli jednoznacznie wskazać konsumentom przedmiot działalności firmy.

Unikalność oznaczenia

Unikalne logo firmy pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Ludzie o wiele łatwiej dostrzegą Twoją firmę, jeżeli jej logo – stanowiące niejako szyld działalności będzie na tyle wyjątkowe, że przyciągnie uwagę pożądanych odbiorców oferty Twojego przedsiębiorstwa.

Logo dopasowane

Zanim stworzysz logo dla swojej firmy, musisz się tym zająć osobiście. Jeżeli zlecasz zaprojektowanie ciekawego loga specjalistom, zrobią to za Ciebie. Mowa o analizie działalności i otoczenia przedsiębiorstwa.

To, co należy zbadać to w pierwszej kolejności przedmiot działalności. Zastanów się, jakie produkty lub usługi znajdą się w Twojej ofercie. Następnie sprecyzuj charakter prowadzonego biznesu, politykę firmy oraz jej kulturę organizacyjną – jakie wartości ma wyrażać stworzone logo dla firmy. Kolejnym elementem jest grupa docelowa klientów. Określić należy wiek, płeć, wykształcenie, możliwości finansowe i tym podobne aspekty charakteryzujące grupę ludzi, do których kierujesz swoją ofertę. Ciekawe logo firmy powinno być dopasowane do wszystkich istotnych uwarunkowań prowadzenia działalności gospodarczej.

Rozpoznawalne logo firmy

Każdy przedsiębiorca wie, że bez inwestowania, nie osiągnie się sukcesu. Jeżeli chcesz odnieść zwycięstwo w biznesie, może warto poświęcić pewien nakład na stworzenie ciekawego loga dla firmy. Nie należy zapominać o tym, że nie ważne jak świetne logo stworzysz, zanim stanie się popularne jak logo Coca-Coli®, trzeba je odpowiednio wypromować. Racjonalnie przeprowadzona kampania reklamowa rozpowszechni logo wśród konsumentów, zwiększając poziom świadomości marki.

Jak stworzyć ciekawe logo firmy

Jeśli chcesz stworzyć ciekawe logo dla firmy, musisz pamiętać o czymś więcej niż kwestie wymienione powyżej. Pamiętaj, że stworzone logo dla firmy powinno nieść ten sam przekaz w różnych wersjach kolorystycznych, a zmiana wielkości nie powinna wpływać negatywnie na jakość. Profesjonalni twórcy oznaczeń firmowych szukają inspiracji w wielu różnych miejscach. Możesz sprawdzić, jakie są loga firm z Twojej branży, może istnieją jakieś typowe dla nich formy. Postaraj się, by logo było jak najbardziej sugestywne, nawiązujące do prowadzonej przez Ciebie działalności i do wartości jakimi się kieruje.

 

Zobacz również:

Zastrzeżenie logo firmy Logo, logotyp, sygnet Co to jest księga znaku Projektowanie logotypu Identyfikacja wizualna Materiały reklamowe Internet i multimedia

 

Chętnie odpowiem
na wszelkie pytania

Zadzwoń:
✆ 883 222 244
Projektowanie logotypów Marcin Setlak

Wpisz w pole obok wynik działania: 1 dodać 8

Administratorem Państwa Danych Osobowych jest BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą w Lublinie (20-314) ul. Przyjaźni 9/80, NIP: 7381890884, REGON: 362446190, z którym możliwy jest kontakt pod tym adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą wykorzystywane jedynie do celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zadane za pomocą formularza, a zatem na podstawie art. 6 ust. 1 lit. (f) RODO, czyli realizacji prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Państwa dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak do czasu udzielenia odpowiedzi na pytanie lub do czasu zgłoszenia ewentualnego sprzeciwu wobec ich przetwarzania albo żądania ich usunięcia, a po tym czasie w calach archiwalnych i statystycznych – w okresie przewidzianym w procedurach wewnętrznych administratora danych, a także w celu ustalenia i zabezpieczenia ewentualnych roszczeń związanych z tym procesem, aż do czasu ich wygaśnięcia, przez okres przewidziany przepisami prawa.

Podanie danych osobowych i wysłanie formularza jest dobrowolne. Mają Państwo prawo do dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, żądania ich usunięcia i zaprzestania przetwarzania danych, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego monitorującego przestrzeganie przepisów prawa w zakresie ochrony danych osobowych.

Państwa dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom. Nie będą one również udostępniane odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państw trzecich, czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

powrót do góry
zawijas
f
facebook