Zapytaj o ofertę

Projektowanie logo dla firmy

Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Identyfikacja wizualna miasta Melbourne

Baza wiedzy

Melbourne jest drugim pod względem wielkości miastem w Australii (po Sydney), jest też stolicą i największym miastem stanu Wiktoria. Stało się ono marką samą w sobie i dzięki nietuzinkowemu systemowi identyfikacji wizualnej zyskało zainteresowanie całego świata.

Landor Associates zaprojektował logotyp dla Melbourne

Jak za pomocą identyfikacji wizualnej uczyniono z miasta Melbourne lidera autopromocji? Otóż Melbourne niemal od początku jest miastem posiadającym wiele walorów, lecz z powodu nieodpowiednio budowanej świadomości wizerunkowej zbyt mało osób zdawało sobie sprawę z  jego doskonałej oferty. Aby to zmienić władze miasta zleciły w 2009 roku projekt systemu identyfikacji wizualnej agencji reklamowej Landor Associates za cenę  625.000 dolarów. Dodać należy, że agencja Landor Associates od 1941 roku jest konsultantem i twórcą wielu znanych, światowych marek takich jak np. Alcatel, British Airways, Citroen itd.

Zdecydowanie poprzedni logotyp mista nie wskazywał na jego innowacyjność oraz pę do rozwoju.Zanim firma Landor Associates zaczęła pracę nad logotypem miasta był on połączeniem nazwy, greckiej kolumny, słońca i ptasiego pióra. Ten utrzymany w odcieniu szarości logotyp powstał w latach 90-tych i wraz z upływem czasu oraz zmieniającymi się realiami życia stracił na swoim przekazie. Dlatego też głównym zadaniem Landor Associates było odnowienie wizerunku poprzez zwrócenie uwagi na szerokie spektrum rozwoju, na fakt, że Melbourne to wiele miast w jednym. Takie spojrzenie uwypuklało potencjał zawarty w walorach miasta - agencja reklamowa postanowiła wypromować specjalności miasta, a mianowicie dziedzinę nauki, sztuki i sportu.
Jeśli chodzi o projektowanie logotypu to specjaliści Landor Associates postanowili tworząc symbol miasta połączyć zmienne i stałe elementy  graficzne. Aby to osiągnąć wykorzystano nowo opracowany inicjał „M” oraz charakterystyczne i kojarzone z Melbourne hasło  „City of Melbourne”. Inicjału „M” graficznie upodabnia się do origami, co kojarzy się z wieloma możliwościami, łatwością zmiany oraz kreatywnością. Wnętrze dużej litery „M” może być często modyfikowane - pozwoliło to zobrazować istotę koncepcji. 
Jak przepowiedział burmistrz miasta Melbourne - Robert Doyle - „Projekt «M» stał się ikoną Melbourne.”

Landor Associates zaprojektował logotyp dla MelbourneCo bardzo ważne Landor Associates  pracując nad wizerunkiem Melbourne zdawali sobie sprawę, że marka to znacznie więcej niż logo, że marka to cały system identyfikacji wizualnej. Dlatego też agencja nie poprzestała na projekcie jednego znaku lecz stworzyła kilkadziesiąt spójnych wersji znaków graficznych wraz z przykładami ich zastosowania. W ten sposób stworzyła ona składającą się z wielu elementów strategię marketingową. Chodziło o uzyskanie szeroko pojętej spójności pomiędzy wszystkimi narzędziami komunikacji i perswazji, aby  każdy element  kojarzący się z miastem np. stworzona strona internetowa, publikacje, okolicznościowe dekoracje itp. wpływał na jego pozytywny odbiór.

Landor Associates przygotowało dla Melbourne również hasła promujące miasto.Nowy wizerunek Melbourne przyciąga uwagę - sukces spójnej z możliwościami miasta  identyfikacji wizualnej stworzył markę, a dobra marka pomaga przyciągać inwestycje. 
Ciekawostką może być fakt, iż magazyn „The Economist” dwukrotnie uznał miasto Melbourne  za „Najlepsze miasto do życia na świecie”.

 

Landor Associates przygotowało dla Melbourne kompletny system identyfikacji wizualnej, w tym:  hasła promujące miasto (po prawej).

Zobacz również:

Jak stworzyć ciekawe logo firmyLogo, Logotyp, SygnetZnaczenie kolorów w projektowaniuProjektowanie logotypuIdentyfikacja wizualnaMateriały reklamoweInternet i multimedia

 

Chętnie odpowiem
na Twoje pytania

Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]

Zapytaj o logo dla Twojej marki

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą ul. Przyjaźni 9/80, 20-314Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

Pobierz darmowy e-book

Pamiętaj, drukuj tylko to co konieczne - chrońmy lasy!

praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych

prosty, zrozumiały język

konkretne przykłady

Ebook 10 zagadnień prawnych które musisz znać

Poznaj 10 zagadnień prawnych, które powinieneś znać, jeśli prowadzisz firmę lub myślisz o jej założeniu.

Dowiesz się m.in. jak chronić nazwę, logo oraz domenę internetową.

Twoje dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie zgody. Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą ul. Przyjaźni 9/80, 20-314Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jest kontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie Państwa zgody - art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). By móc otrzymywać materiały marketingowo-informacyjne na podany w formularzu adres e-maillub numer telefonu, zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniu usług drogą elektronicznąoraz ustawy Prawo telekomunikacyjne, potrzebujemy dodatkowej zgody wynikającej właśnie z tych przepisów. Brak wyrażenia tej zgody uniemożliwia otrzymywanie informacjina podany adres e-mail lub numer telefonu.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonych zgód lub doczasu zaprzestania świadczenia usług w formie newsletter. Aby wycofać zgody prosimy okontakt z BRANDELAW Marcin Setlak na adres e-mail wskazany powyżej. Odbiorcy, którym mogą być ujawnione Państwa dane są podmiotami, z którymi ADO zawarł umowę na świadczenie usług serwisowych systemów informatycznych. Nie będą one również udostępniane innym odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państwtrzecich czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

Mają Państwo prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do przenoszenia danych.Mają Państwo również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeżeli uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych przez BRANDELAW narusza przepisy RODO. Mają Państwo również prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, przy czym wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt na adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treści żądania (np. chęć dostępu do danych).Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania niebędzie możliwe przekazywanie Newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez BRANDELAW w Polityce Prywatności serwisów BRANDELAW: https://brandelaw.pl/polityka-prywatnosci.html.

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.
powrót do góry
zawijas
f
facebook