Zapytaj o ofertę

by lepiej pokazać to co nazwane

Zadzwoń:
504 056 480
powrót

Oryginalne logo dla firmy

Baza wiedzy

Gdybyś tworzył swoją tradycyjną wizytówkę, to chciałbyś żeby była czytelna, estetyczna i zawierała same niezbędne informacje. Tak samo jest z logo firmy. Wiadome jest, że każdy przedsiębiorca chciałby mieć perfekcyjne logo swojej firmy. Niestety takie nie istnieją, ale podpowiemy Ci, jak zrobić logo, żeby było jak najbliższe ideałowi.

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu logo firmy?

1. Czytelność

Gdy odbiorca zerknie na Twoje logo, powinien zatrzymać wzrok dla dłużej, dlatego, że logo od razu go zachwyciło, a nie dlatego, że musi się zastanawiać, co ono w ogóle oznacza. Jeżeli chcesz oczarować klienta, stwórz uproszczone logo, które nie zawiera wielu elementów. Pamiętaj, że Twoje logo może być umieszczane na wielu materiałach, od firmowych zapałek po wielkie billboardy w środku miasta. 
Spójrz na poniższe zestawienie logo firmy Allianz, na którym klarownie widać wszelkie zmiany dokonane na przełomie minionych lat. Pierwsze logo z 1890 roku zawiera wiele niepotrzebnych szczegółów, których dzisiaj nie można by było uchwycić na firmowych długopisach lub wizytówkach. Dzisiejsze logo firmy nadal nawiązuje do oryginalnego herbu, jednak bez zbędnych detali.

logo allianz

2. Kolorystyka

 W większości branż jest to bardzo ważny element tworzenia logotypów. To dzięki niemu, marka czy produkt tworzą określone skojarzenia w głowach klientów. Nie bez powodu marki kosmetyczne używają kolorów różowych, kojarzących się z kobiecością, fioletowych – barwa rzadko występuje w naturze, dlatego oznacza coś luksusowego, niedostępnego – tak samo jest z kolorem złotym. Na przykład, branża ogrodnicza najczęściej stosuje barwy zieleni i brązu – jasno nawiązując do natury.

Jeżeli chcesz przyciągnąć oko klienta zastosuj najbardziej pobudząjacy zmysły kolor – czerwień. Taki zabieg zastosowała firma Rossmann czy H&M.

Zauważ, że barwy żółte stosowane są w reklamach skierowanych do najmłodszych oraz w reklamach biur podróży, ponieważ żółty to słońce, radość, beztroska, ciepło. Zagadnienia koloru w biznesie są bardzo interesujące, dlatego możesz zapoznać się ze <a href="http://projektowane.pl/znaczenie-kolorow-w-projektowaniu/17,17,16">znaczeniem kolorów przy projektowaniu logo</a>

logo biura podróży

3. Pomysłowość twórcy przekłada się na oryginalność logo

Dlatego podczas tworzenia logo firmy, musisz mieć otwartą głowę na różne pomysły. Jednym z ciekawszych kierunków tworzenia oryginalnego logo firmy jest logo w negatywie, czyli znak oparty o niewypełnioną przestrzeń, które zmusza do szukania nie tak bardzo oczywistych rozwiązań w projektowanym logo. Może Cię teraz zaskoczę, ale jednym z lepszych przykładów jest polskie logo CPN, Stefana Solika z 1968 roku.

logo cpn

Kolejnym oryginalnym logo jest pomysł z antypodów, bo z Australii, a chodzi dokładnie o szkołę Yoga Australia. Zaprojektowana postać wykonuje jedną z podstawowych pozycji, która niewątpliwie kojarzy się z jogą, a przestrzeń negatywna symbolizuje Australię. I wszystko wiadomo. Wykorzystanie przestrzeni negatywnej jest jednym z bardziej inspirujących trendów przy tworzeniu logo. 

logo yoga australia

Po przestudiowaniu artykułu wraz z przykładami, tworzenie logo będzie znacznie łatwiejsze. Możesz również zobaczyć, że cały proces tworzenia logo dla firm jest niezwykle fascynujący. Dlatego też możesz przystąpić do zadania samodzielnie lub zwrócić się o pomoc do grafika czy agencji marketingowej, która z pewnością stworzy logo dla Twojej firmy, z którego będziesz zadowolony Ty, a przede wszystkim Twoi klienci.

Zobacz również:

Jak stworzyć ciekawe logo firmyLogo, Logotyp, SygnetZnaczenie kolorów w projektowaniuProjektowanie logotypuIdentyfikacja wizualnaMateriały reklamoweInternet i multimedia

 

powrót do góry
zawijas
f
facebook