Zapytaj o ofertę

by lepiej pokazać to co nazwane

Zadzwoń:
504 056 480
powrót

Najlepsi bohaterowie reklamowi: Serce i Rozum!

Baza wiedzy

Postać Serca jest jednym z brand hero marki TP

Jak wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. Serce i Rozum - brand hero  marki TP to najlepsi w ostatnich latach bohaterowie polskich reklam. Słynna kampania „Serce i Rozum” marki Telekomunikacja Polska rozpoczęła się w kwietniu 2010 roku. Pomysłodawcą tej kampanii była agencja reklamowa Publicis. Za ten projekt Publicis otrzymała srebrną nagrodę w kategorii „Kampanie” w ramach Polskiego Konkursu Reklamy KTR w 2011 roku. Produkcję spotów reklamowych zlecono firmom: Graffiti Film, Opus, Film Produkcja oraz Lemon. Z kolei za planowanie i zakup mediów odpowiadał dom mediowy MEC.


Ideą kampanii było zaprezentowanie, że bez względu na to czy podejmując decyzje kierujesz się sercem czy rozumem, to oferta Telekomunikacji Polskiej jest dla Ciebie odpowiednia. Twórcy spotów postanowili oprzeć ich główną oś na psychologicznej prawdzie, że  podejmujemy decyzje zarówno na podstawie racjonalnych, jak również emocjonalnych przesłanek. Etymologia nazwy kampanii powiązana jest właśnie z racjonalnym lub emocjonalnym podejściu do podejmowania decyzji.
Głównym celem kampanii była poprawa wizerunku TP S.A. – firmy, którą wielu konsumentów postrzegało jako skostniałego ex-monopolistę. Potrzebowała ona powiewu świeżości i pomysłu, który ociepliłby jej corporate identity. 
Na początku kampania promowana była w TV i prasie, następnie rozszerzono jej promocję także na radio i outdoor. Kreatywny, nietuzinkowy pomysł  
zaproponowanyprzez Publicis szybko zaczęto również adoptować w przypadku innych kanałów komunikacji: Internetu, mediów społecznościowych czy eventów. W trakcie rozwoju kampanii stworzone zostały również filmiki viralowe przeznaczone dla serwisu YouTube o namingu. „Pieprz i sól”. Filmiki , utrzymane były w konwencji spotu reklamowego. Ich zadaniem było generowanie jeszcze większego zainteresowania wśród odbiorców kampanii.bohater reklamy - rozum

 

Aby wzmocnić przekaz i ugruntować pozytywne skojarzenia wykreowane przez kampanię, TP S.A. przy zakupie określonej oferty rozdawała swoim klientom pluszowe maskotki w kształcie postaci Serca i Rozumu.

 

REZULTATY KAMPANI TP "SERCE I ROZUM":

 
Kampania ‘Serce i Rozum’ przyniosła TP S.A. bardzo pozytywne efekty. Przede wszystkim cel kampanii został osiągnięty! Otóż kreatywne przygotowanie kampanii i jej głównych bohaterów- emocjonalnego Sercu i racjonalnego Rozumu spowodowało, że TP zaczęła być lubiana przez Polaków, co więcej identyfikowali się oni z zabawnymi brand hero marki twierdząc, że  niekiedy sami bywają  bardziej emocjonalni, a innym razem bardziej ‘rozumowi’. Przejawem sympatii odbiorców spotu dla występujących w nich  bohaterów była ogromna popularność maskotek Serca i Rozumu, które  na serwisie Allegro osiągnęły cenę 250 zł. Dzięki kampanii postrzeganie TP  zmieniło się także pod innymi względami-  otóż ze skostniałego oferenta usług telekomunikacyjnych przeistoczył się w nowoczesnego dostarczyciela informacji i rozrywki. Taka zmiana w perspektywie czasowej dała marce szansę pokazania, że TP jest dynamicznym operatorem, którego sposób komunikowania się z klientami bardzo pozytywnie kojarzy się odbiorcom. Warto zaznaczyć, że już po dwóch miesiącach od startu kampanii  wyniki badań jakościowych były najlepsze w historii TP. Dodatkowo znacznie wzrosła również sprzedaż ofert TP- wyniki poprawiły się np. w przypadku Neostrady i usługi telewizyjnej, nie spadły również wyniki dotyczące oferty telefonii stacjonarnej. „Namacalnymi” efektami kampanii jest np. 1 819 834 fanów w marcu 2012 roku,  57 000 użytkowników stworzonej na Facebooku aplikacji interaktywnej, 200 000 odsłon virala „Pieprz i Sól” na You Tube już po czterech dniach  od jej pojawienia się itd. Oprócz tego,  powiedzonka i dialogi ze spotów TP ze słynnymi brand hero weszły do codziennego języka Polaków. Serce i Rozum zyskały tak dużą popularność, że już stały się ikonami.

 

Postacie Serca i Rozumu weszły na stałe do codziennego życia Polaków. 

Kolczyki wykonane z masy termoutwardzalnej w kształcie kultowych bohaterów reklam TP wykonane przez fana brand heros.

(żródło: http://adzia1987.flog.pl/wpis/2541193/serce-i-rozum)


 Postacie Serca i Rozumu weszły na stałe do codziennego życia Polaków.

Filcowe etui na telefon z Sercem i Rozumem.

(Źródło http://xarchiwum.pl/serce-i-rozum-filcowe-etui-na-telefon-z-filcu-i1739278781.html)


Zobacz również:

Jak stworzyć ciekawe logo firmyLogo, Logotyp, SygnetZnaczenie kolorów w projektowaniuProjektowanie logotypuIdentyfikacja wizualnaMateriały reklamoweInternet i multimedia

 

powrót do góry
zawijas
f
facebook